Aktualności

Festiwale jedzenia w Warszawie

Jeszcze parę lat temu takich imprez, jak festiwale jedzenia, targi śniadaniowe czy innego typu eventy kulinarne, nie było w Polsce zbyt wiele, a grono ich uczestników ograniczało się do osób profesjonalnie związanych z gastronomią, pasjonatów gotowania czy wybitnych smakoszy. Ostatnio jednak, w związku z ogólnym szałem na gotowanie, takie imprezy to bardzo gorący trend – przyciągają do siebie szeroką publiczność, a ich pomysłowość, różnorodność i coraz większa liczba ciągle zaskakuje – właściwie, imprezy kulinarne to obecnie jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu Polaków – i to z każdej grupy wiekowej.

 Festiwale jedzenia

Warszawa to jedno z miast, w którym wydarzenia kulinarne są szczególnie liczne, ich oferta jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie takie, które akurat jemu przypadnie do gustu – w stolicy na pewno nie zabraknie nam okazji do delektowania się ulubionymi potrawami, odkrywania nowych smaków czy po prostu miłego spędzania czasu. Food festival to nowy typ imprezy, który pokochała Warszawa. Bardzo często są to imprezy tematyczne, jak na przykład:

 • Zloty Food Trucków.
 • Śniadania typu open air czy imprezy picknicowe.
 • Festiwale kuchni wegetariańskiej czy wegańskiej.
 • Festiwale kulinarne czy degustacje, poświęcone potrawom z jakiegoś określonego kraju czy regionu, czy też     targi, skupiające przysmaki z różnych zakątków świata. 
 • Warsztaty kulinarne.
 • Festiwale i targi piwne.

Przykłady można by mnożyć, podążając za niewyczerpaną pomysłowością organizatorów imprez z jedzeniem w roli głównej. Podczas gdy nie sposób wymienić wszystkich imprez, my wybraliśmy listę tych, których na pewno nie warto przegapić!

Warszawski Festiwal Kawy

 Warszawski Festiwal Kawy

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki wybornej kawy? W takim razie to impreza w sam raz dla ciebie – na imprezie obecnych będzie wiele marek kawy czy znanych kawiarni, a na kawoszy czeka wiele przyjemności, takich, jak pokazy, warsztaty, konkursy, prezenty oraz oczywiście – wiele okazji do degustacji aromatycznego napoju!

Adres: Bracka 25. Data: 20 – 21.10.2018

Warszawski Festiwal Piwa

 Warszawski Festiwal Piwa

Jest coś dla kawoszy, to będzie i dla piwoszy – największa impreza dla koneserów browaru w stolicy, na której będą mieli okazję spróbować kilkaset rodzajów piwa z różnych zakątków globu, odbędą się także liczne premiery! Jednak na tym się nie kończy – oprócz degustacji i premier, odbędzie się część teoretyczna – wykłady, dyskusje czy historie z piwem w roli głównej!

Adres: Stadion Legii Data: 25-27.10.2018


Festiwal pączków i słodyczy

 Festiwal pączków i słodyczy

Najsłodszy festiwal kulinarny, jaki ma na swojej mapie Warszawa! Cóż może być lepszego na osłodę zimnych listopadowych dni? Właśnie! Żelki, cukierki, pączki, ciastka, lizaki, lody i wiele innych pokus dla łasuchów! Wstęp - jedynie 10 złotych!

Adres: Bracka 25 Data: 10.10.2018

Weganmania

 Weganmania

Warszawa ma do zaoferowania również festiwal jedzenia skierowany do wegetarian, wegan oraz po prostu miłośników tego typu kuchni. Największa stołeczna impreza z jedzeniem roślinnym – tutaj wystawią się liczne wegańskie i wegetariańskie restauracje, będziemy mieli okazję spróbować przeróżnych dań bezmięsnych. Będzie można również zakupić kosmetyki nietestowane na zwierzętach (tak zwane cruelty free), a także wziąć udział w tematycznych wykładach i prelekcjach.

Jedzenie i Picie w katalogu PLACEANDTIME.PL