Aktualności

Ranking barów w Warszawie

Wyjście z kumplami na mecz, pogawędki z przyjaciółkami, odreagowanie ciężkiego dnia pracy, poszukiwanie wrażeń i zabawy, chęć spróbowania czegoś nowego… Istnieje wiele potencjalnych powodów, aby wybrać się do dobrego baru i każdy jest dobry. Powstaje jednak pytanie podstawowe – gdzie się wybrać?
Jeżeli chodzi o warszawskie życie nocne, a szczególnie drink bary, to wybór wśród tysięcy miejsc może być naprawdę trudny. Oczywiście, można postawić na improwizację, jednak ta metoda może narazić nas na spędzenie długiego czasu w poszukiwaniu „tego właściwego” miejsca.

Dla tych, którzy nie mają czasu na improwizację, przygotowaliśmy listę top barów, jakie oferuje Warszawa.

Nasz ranking to dowód na to, że Warszawa ma do zaoferowania dobre bary na każdą kieszeń, gust i okazję - w zestawieniu znalazły się przeróżne lokale – od barów studenckich po te najbardziej wyrafinowane i najdroższe. Zobacz i sprawdź, który przypadnie do gustu właśnie Tobie!

Ranking barów Warszawa

Bar Studio

Bar Studio

 

Bar położony wewnątrz słynnego Pałacu Kultury i Nauki, co zresztą nie jest jedynym powodem, dla którego warto się tutaj wybrać. Lokal oferuje niespotykany w innych miejscach, wybór autentycznych polskich napoi – takich, jak, na przykład, woda ziołowa, podawana na gorąco! Wśród smaków, do wyboru mamy tak niezwykłe opcje, jak kora brzozowa, aksamitka, lawenda, szałwia czy rokitnik. Ale oczywiście, jak na bar przystało, Studio oferuje doskonały wybór alkoholi – w tym tradycyjnych polskich wódek – na przykład, pigwówka czy też Chopin Rye – znakomita wódka żytnia. Miejsce z mocnym akcentem kulturalnym.

Pawilony

Pawilony

 

Pawilony to cały konglomerat barów, składający się z wielu małych, umiarkowanie kulturalnych lokali, schowany w jednej z bocznych uliczek odchodzących od Nowego Świata. Obszar ten w ostatnim czasie przeszedł rewitalizację, co wyprowadziło te lokale na nowy poziom, jednak ceny nadal są bardzo zachęcające, nawet dla studentów – zresztą, tutaj spotkamy ich wielu! Każdy z mini lokali wewnątrz pawilonu ma własną stylistykę wnętrza, aczkolwiek oferta drinków jest wszędzie mniej więcej taka sama.  Tutaj można spędzić całą noc, przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego, paląc sziszę, oddając się rozmowom i na pewno nie narzekając na nudę. Zdecydowanie dobre miejsce na wyjście studenckie albo pomysł dla tych, którzy szukają luźnej i kreatywnej atmosfery.

Sen pszczoły

Sen pszczoły

 

Miejscówka dla fanów starego dobrego rock’n’rolla, położona na Warszawskiej Pradze, która sama w sobie uchodzi za rockowe zagłębie wewnątrz stolicy. Odbywają się tu huczne imprezy, festiwale muzyki alternatywnej czy koncerty. Aby tu dotrzeć, trzeba udać się do wschodniej części miasta, która jest o wiele mniej turystyczna od innych dzielnic. Wnętrze o stylistyce mocno loftowej zdobią prace Salvadora Deli na ścianach. Bardzo dobry wybór mocniejszych drinków, ale też solidna oferta piw!

PiwPaw

PiwPaw

 

Jak sama nazwa wskazuje, PiwPaw to raj dla piwosza. Jeżeli chodzi o piwa z kija, to liczba opcji może przyprawić o zawrót głowy – jest ich 91, co sprawia, że PiwPaw jest największym multi tap barem w Polsce! Zresztą asortyment piw butelkowych również jest przeogromny. Do wyboru mamy dwie lokalizacje – na Foksalu oraz na ulicy Żurawiej, z tym że lokal na Foksalu jest o wiele bardziej przestronny i oferuje dużo szerszy wybór piwa i jedzenia. Oprócz piwa, można tutaj zakupić również inne wyroby z zawartością chmielu, a na zakąskę do piwa serwowana jest też pizza. I – właśnie tak, ciasto, używane do jej przygotowania, również zawiera chmiel!

Panorama Sky Bar

Panorama Sky Bar

 

Propozycja dla tych, którzy szukają baru na najwyższym poziomi – i to nie tylko w sensie metaforycznym – jest to lokal położony na dachu hotelu Mariott! Jedynym minusem są wyskokie ceny, ale jeżeli szukamy miejsca na wyjątkową okazję, to jest właśnie to! Tutaj, oprócz doskonałych i pomysłowych drinków, czekają na nas najlepsze widoki na Warszawę! Wizytówką lokalu jest koktajl o nazwie Old Town Square – koniecznie warto spróbować!

Bary w katalogu PLACEANDTIME.PL