Aktualności

Ranking Pizzerii

Dziś pizza, jako danie prawdziwie kultowe, niejedno ma oblicze. W połączeniu z lampką szlachetnego wina, może być królową eleganckiej kolacji, ale też bardzo często gości na imprezach studenckich, zapijana piwem. Wegetariańska lub mięsna, zdrowa i lekka – na cienkim cieście, czy pizza w stylu „deep dish” – każda ma swoich zwolenników i przeciwników.

Gdzie na pizzę w Warszawie? Oto jest pytanie! Dziś zdecydowanie nie musimy jechać do Neapolu, aby jej skosztować. W Warszawie bardzo często wystarczy przejść kilka kroków, aby trafić na najbliższą pizzerię. W takiej sytuacji, skąd mamy wiedzieć, gdzie czeka na nas najlepsza pizza w mieście?

Na równi z poleceniami znajomych czy rodziny, źródłem informacji, pomagającym nam ustalić gdzie czeka na nas najlepsza pizza w Warszawie, często staje się ranking internetowy czy opinia innych, często anonimowych użytkowników w Internecie. Rzeczywiście, tego typu zestawienia mogą pomóc nam odkryć naprawdę dobre miejsca i mogą posłużyć jako swego rodzaju kompas. Jednak czytając kolejny ranking pizzerii w Warszawie, pamiętajmy, że ma on charakter subiektywnej opinii, i w ten sposób powinien być traktowany. Jeżeli nie wiemy, która pizzeria spośród tych co oferuje Warszawa jest najlepsza, ranking może nam pomóc, ale nie podejmie decyzji za nas. Czytając zestawienia, należy przede wszystkim zwracać uwagę na szczegóły, które naprowadzą nas na właściwy trop w podjęciu własnej decyzji.

Zobaczmy, jednak, który ranking pomoże nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, gdzie jest najlepsza pizza?

Zestawienie rankingów

Prawdziwie włoska

Jeżeli interesuje nas prawdziwie włoska pizza, jaką oferuje Warszawa, to pomocny będzie ranking przygotowany przez serwis warsawfoodie.pl. Tu znajdziemy listę 5 wybranych warszawskich lokali, prowadzonych przez Włochów. Oto lista wyróżnionych w tym zestawieniu pizzerii:

Szukając odpowiedzi na pytanie, która pizza w Warszawie jest najbardziej włoska, ranking ten jednocześnie ocenia takie rzeczy, jak oferowane rodzaje pizzy, jakość ciasta, kwalifikacje i tytuły prowadzących pizzerię włoskich pizzaiolo czy atmosfera panująca w lokalu.

Big Adriano

Najlepsze ciasto

Kolejny ranking pizzerii, jakie oferuje nam Warszawa, jako główne kryterium oceny wybiera jakość i rodzaj ciasta. Rzeczywiście, preferencje co do rodzaju ciasta mogą być diametralnie różne – jedni wolą ciasto wyrośnięte i pulchne, podczas gdy inni przepadają z cienkim i chrupiącym.

Idealne propozycje dla wielbicieli cienkiego, chrupiącego ciasta to Ciao a Tutti, Spacco Napoli czy La Tomatina.

Jeżeli jednak kalorie nam nie straszne i wolimy pizzę na grubym cieście, to godne polecenia są Pizzeria z radości czy też położona na warszawskim Ursusie pizzeria Big Adriano , która jako jedyna w Warszawie oferuje pizzę w stylu chicagowskim – czyli tak zwaną „deep dish”.

Ranking: pizza sieciowa Warszawa

O ile każdy z wyżej wymienionych lokali może pochwalić się wyjątkowością, to zaletą pizzerii sieciowych jest to, że oferują one stabilną jakość i menu, które dobrze znamy. A, jak wiemy, naturą ludzką jest to, że preferujemy rzeczy dobrze znane. Ponadto, przewagą pizzerii sieciowych jest to, że najczęściej oferują one pizzę z dostawą do domu.

La Tomatina

W Warszawie mamy wiele pizzerii sieciowych do wyboru. Największą siecią jest DaGrasso , do innych gigantów rynku należą Domino’s, Dominium, Pizza Hut, Biesiadowo czy Telepizza . Nowym graczem na rynku jest wchodząca do Polski amerykańska sieć Papa John’s – jeden z liderów rynku w USA.

Ranking: pizza sieciowa Warszawa

W rankingu pizzerii sieciowych z portalu gazeta.pl, zatytułowanym ślepy test pizzy , na pierwszym miejscu uplasowano sieć Domino’s . Ogółem w tym zestawieniu uwzględniono cztery sieci: Telepizza, Domino’s, Pizza Hut oraz Dominium . W tym przypadku jednak jedynym kryterium były walory smakowe.

Natomiast w rankingu z portalu fakt24.pl , oceniającym pizzę z dostawą do domu, pod uwagę wzięto cały szereg kryteriów, takich, jak:

  • • Oferta – liczba dostępnych dodatków
  • • Obsługa
  • • Dostawa
  • • Smak i zapach
  • • Cena
  • • Rekomendacje klientów

W tym zestawieniu z kolei liderem okazała się sieć Pizza Hut .

Najlepsza pizza w miescie

 

Pizzeria w katalogu PLACEANDTIME.PL